KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 10559110
nr 1055 9110
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 3 st. Sallberg / Ã…sberg / Ekroth, Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, 10x15 - 25x33
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 12 september 2016
kl 19:34:56
10/9 17:47:42
100 kr
12/9 19:25:47